Cigániková podala trestné oznámenie pre dvojité čakacie listiny na bratislavskej neurochirurgii

Podala ho pre podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia a neohlásenie trestného činu, prípadne k iným trestným činom proti zdraviu

Marek Eliáš, Webnoviny:

Poslankyňa strany Sloboda a Solidarita Jana Cigániková v utorok podala na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie. Podľa informácií, ktoré uviedla na brífingu, ju k tomu viedli podozrenia o dvojitých čakacích listinách na Neurochirurgickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského.

Cigániková podala trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia a neohlásenie trestného činu, prípadne k iným trestným činom proti zdraviu.

O prieskum požiadal Šteňo

Dôvodom podania bol list od prednostu neurochirurgickej kliniky Andreja Šteňa, ktorý dostala ako členka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo.

Ten v ňom žiada o poslanecký prieskum na svojej klinike a poukazuje na svoje závažné zistenia o dvojitých čakacích listinách.

„Všetko nasvedčuje tomu, že pacienti s menej vážnymi stavmi boli uprednostňovaní pred pacientmi s vážnejšími stavmi a pacienti súkromnej kliniky manželky jedného zo zamestnancov boli uprednostňovaní pred pacientmi Univerzitnej nemocnice Bratislava,“ uviedla Cigániková.

Môže ísť aj o osobný boj, pripúšťa poslankyňa

Ak podľa nej naozaj boli nesprávne manažovaní onkologickí pacienti, je to popri ostatných problémoch v zdravotníctve vrchol ľadovca.

„Preto vyzývam Univerzitnú nemocnicu Bratislava, aby okamžite urobila poriadok v „čakačkách“, aby si pacienti mohli odsledovať, kedy sú objednaní na operáciu. A v prípade, ak by boli nejakým spôsobom odsúvaní, tak z akého dôvodu,“ zdôraznila poslankyňa.

Cigániková bude iniciovať aj poslanecký prieskum na neurochirurgickej klinike. Domnieva sa však, že list môže byť aj súčasťou istého osobného boja. No podstatné je dohliadnuť na to, aby sa takéto veci, pokiaľ sa stali, už nikdy neopakovali, dodala.

Celý článok nájdeš TU.